Dziecko

Dbajmy o skórę naszych pociech

Chyba nikomu nie trzeba uświadamiać, że małe dzieci są niezwykle wrażliwe. Ich odporność na przykładowo warunki zewnętrzne jest o wiele mniejsza niż u dorosłych. Każda matka wie, że takiego maluszka trzeba ciepło ubierać, chronić przed deszczem czy mrozem. Oczywiście nie mówimy tutaj o obsesyjnym chronieniu dziecka przed całym światem i nie wychodzeniu w ogóle na dwór przykładowo w zimę, bo to również nie jest dobre zachowanie. Mowa tutaj jest o pamiętaniu o odpowiednim ubiorze dostosowanym do panujących warunków atmosferycznych, by dziecku nie było za zimo, ani też za gorąco. Umiar jest dobry we wszystkim, więc również w tej dziedzinie życia. Ta sama zasada ma zastosowanie, jeśli chodzi o karmienie dzieci. Jeżeli od czasu do czasu da się swojemu dziecku kawałek czekoladowego batonika albo innego pożywienia, które nie figuruje jako zdrowe, to absolutnie nic się nie stanie. Tutaj także rozsądek ma wielkie znaczenie o czym wiele rodziców czasami zapomina. Analogicznie – przykładowo oglądanie telewizji. Modne stało się ostatnio by nie dawać dzieciom oglądać telewizji. O ile ta zasada, jeśli chodzi o dawanie własnych telefonów komórkowych czy tabletów kilkuletniemu szkrabowi jest bardzo dobra, to zakazywanie całkowitego kontaktu z przykładowymi bajkami animowanymi jest lekką przesadą. Jeśli puszcza się je dziecku czasami i pod kontrolą, jeśli chodzi o typ i długość to wszystko będzie jak najbardziej na swoim miejscu.
Wiele osób zapomina jednak o można by powiedzieć prozaicznej sprawie jaką jest higiena maluszków. Skóra dziecka jest o wiele wrażliwsza od skóry dorosłej osoby, dlatego najdelikatniejsze kosmetyki i ogólnie artykuły do pielęgnacji przeznaczone dla dorosłych nie będą odpowiednie dla bardzo delikatnej skóry malutkich dzieci. W dzisiejszych czasach bardzo wiele dzieci rodzi się atopowym rodzajem skóry. Jest to poważny problem, o którym należy mówić. Alergie i podrażnienia są wręcz nagminne wśród małych dzieci. Trzeba więc zadbać o to by ten problem został należycie ujęty. Jeżeli Twoje dziecko często dostaje wysypki lub innych objawów charakterystycznych dla alergii skórnej przede wszystkim musisz zgłosić się do lekarza pediatry swojego dziecka by zdiagnozować ten problem. Jeżeli okaże się, że problemem jest niezwykle delikatna i wrażliwa skóra twojego maluszka to czas by zastanowić się jakich konkretnie produktów używasz.

kosmetyki do skóry dla dzieci
kosmetyki do skóry dla dzieci

Niezmiernie ważne jest to by były to kosmetyki do skóry dla dzieci. Tego typu preparaty będą robione z delikatniejszych składników dostosowanych do potrzeb najmłodszych. To właśnie z tej linii powinno korzystać się, jeśli ma się małe dziecko. To może zapobiec ewentualnym nieprawidłowością, które mogłyby wystąpić po stosowaniu artykułów i kosmetyków, które nie są przeznaczone dla dzieci, bo ich skład nie sprzyja pielęgnowaniu tego typu skóry. Jeżeli nie orientujesz się w rodzajach kosmetyków i preparatów dla dzieci udaj się do lekarza pediatry bądź przykładowo do pobliskiej apteki. Tam z pewnością udzielą ci niezbędnych informacji, które pomogą ci dobrać najodpowiedniejsze artykuły dla twojego dziecka. To bardzo istotna kwestia.

mydło dla niemowląt
mydło dla niemowląt

Jednym z wręcz podstawowych artykułów dla malutkiego dziecka jest mydło dla niemowląt oraz oliwka dla niemowląt. Te dwa bardzo podstawowe i wszystkim znane artykuły są bardzo pomocne w pielęgnowaniu skóry naszych maluchów przez dobre parę lat ich życia. Odpowiednie mydło z serii polecanej dla najmłodszych dzieci jest zrobione ze składników, które są hipoalergiczne, często bezzapachowe i niezwykle delikatne. Takie mydło z pewnością nie wysusza skóry maluszków i odpowiednią ją myję i pielęgnuję. Może warto rozglądnąć się za mydłem, które ma również delikatne własności antybakteryjne. Takie mydło z pewnością doskonale się sprawdzi, gdy ma się w domy szalonego czterolatka, który musi wszystkiego dotknąć, więc częste mycie rąk byłoby wskazane by zadbać o zdrowie takiego dziecka, gdyż na rekach przenosi się najwięcej bakterii. Takie mydełka mają też niejednokrotnie bardzo ładne opakowania – kolorowe, często ze znanymi postaciami z bajek, które dzieci uwielbiają. Taki zabieg ma na celu zachęcić dzieci do mycia rąk. Jest to bardzo ważne, bo dzięki dokładnemu dbaniu o higienę naszych dłoni możemy się ustrzec przed wieloma chorobami takimi jak grypa czy przeziębienie. Kolejnym ważnym elementem wyprawki malucha jest oliwka.

oliwka dla niemowląt
oliwka dla niemowląt

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów oliwek dla dzieci, więc jest w czym wybierać. Na forach na pewno znajdziemy przydatne informacje zamieszczane przez innych rodziców, które na pewno pomogą nam w wyborze. Można też poradzić się specjalisty jeśli nasze dziecko ma przykładowo alergię. Używanie oliwki jest bardzo ważne bo należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i zabezpieczeniu skóry naszego dziecka. Oliwka z pewnością pomoże nam zadbać o to by wrażliwa skóra naszych dzieci nie była przesuszona. Należy pamiętać by z rozwagą dobierać kosmetyki, które będą stosowane przez nasze dzieci, bo ma to duży wpływ na ich komfort, a jest to przecież najważniejsze, a przy dzisiejszym ogromnym wyborze z pewnością znajdziemy coś co będzie najlepsze.