produkty dla dzieci
Dziecko

Jak dbać o dziecko?

Dziecko to skarb każdego rodzica. Bez względu na to kim jesteśmy, gdzie pracujemy i jaki mamy światopogląd, dzieci są dla nas najważniejsze. Dbamy o ich bezpieczeństwo w domu, na placu zabaw oraz w podróży. Zapewniamy im jedzenie, spokojny sen oraz możliwości rozwoju, edukacji itp. Staramy się poświęcać im jak najwięcej czasu, spędzając na zabawie z nimi każdą wolną chwile, ale jednocześnie chcemy wychować ich na dobrych ludzi. Powinniśmy o dziecko dbać o pierwszych dni życia i zapewnić mu komfort oraz odpowiednią pielęgnację.

Umyj dziecko

Pielęgnacja dziecka w pierwszej chwili kojarzy się przede wszystkim z kąpielą. Jest to swoiste wyzwanie dla młodych rodziców. Już podczas pierwszych kąpieli powinniśmy być zdecydowani jakich kosmetyków będziemy używać.

produkty dla dzieci
produkty dla dzieci

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne produkty dla dzieci. Nie zaleca się bowiem mycia dziecka substancjami przeznaczonymi dla dorosłych. Skład tych kosmetyków może być zbyt obciążający dla delikatnej skóry dziecka i być czynnikiem powodującym alergie i podrażnienia. Można zatem zdecydować się na mydła przeznaczone specjalnie dla dzieci lub płyny dwa w jednym, zastępujące właśnie mydło oraz szampon. Jeżeli poruszony został temat mycia niemowląt, nie można zapomnieć o emolientach. Są to specjalne płyny myjące dla dzieci, które mają skład dostosowany do wrażliwej skóry niemowląt. Emolienty mają jedną, wyjątkową zaletę, której nie posiadają inne środki do mycia. Zostawiają one na powierzchni skóry dziecka warstwę ochronną, jednocześnie zapewniając jej wysoki poziom nawilżenia. To zdecydowanie stawia emolienty ponad mydłami i innymi płynami. CO ciekawe, nie można ich łączyć z innymi środkami do mycia. Wspomniane wcześniej mydło czy szampon mogą bowiem osłabiać działanie nawilżające i ochronne emolientów. Warto więc dokładnie przemyśleć swój wybór.

Zadbaj o skórę

Kiedy już umyjemy dzieciątko powinniśmy skupić się na pielęgnacji jego skóry po kąpieli. W przypadku, gdy podczas mycia zdecydowaliśmy się na emolienty, mamy sprawę z głowy, ponieważ one same w sobie pielęgnują skórę dziecka podczas mycia. Jeśli jednak nasz wybór padł na inny środek myjący, powinniśmy zwrócić uwagę na kondycję skóry naszego dziecka. W przypadku zdrowych dzieci, które nie mają problemów dermatologicznych, często jakaś ogromna pielęgnacja nie jest konieczna. Jednak gdy zauważymy zmiany czy przesuszenia skórne, warto zwrócić się do lekarza, który doradzi odpowiednią pielęgnację.

oliwka dla dzieci
oliwka dla dzieci

Kiedyś panowało przekonanie, że oliwka dla dzieci jest niezbędnym produktem do pielęgnacji ciała dziecka po kąpieli. Obecnie coraz więcej lekarzy odradza tę metodę pielęgnacji. Oliwka jednak świetnie sprawdzi się podczas masażu dziecka. Może więc nie trzeba z niej zrezygnować na stałe. Bardzo problematycznym obszarem skóry u dzieci jest oczywiście okolica pupy. Wiąże się to z jej bezustannym przebywaniem w pieluszce, narażaniem na wilgoć oraz na brak dostępu powietrza. Należy wiec zwrócić wyjątkową uwagę na ten obszar. Wspomniane wcześniej warunki mogą powodować odparzenia u dzieci. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym rozwiązaniem do pielęgnacji pupy dziecka były pudry i zasypki. Dziś coraz więcej osób odchodzi od tej formy pielęgnacji, na rzecz pielęgnacyjnych kremów na odparzenia. Są one bardziej praktyczne, poręczne i sprawdzają się zdecydowanie lepiej.

A może naturalnie?

naturalne kosmetyki dla dzieci
naturalne kosmetyki dla dzieci

Ogromna część rodziców stara się wychowywać dzieci naturalnie. Podejście to dotyczy także pielęgnacji skóry dziecka. Obecnie coraz większe wzięcie na rynku mają naturalne kosmetyki dla dzieci. Chcąc zapewnić dziecku odpowiednią pielęgnację powinniśmy zwracać uwagę, czy w składzie kosmetyków nie ma tak substancji jak Sodium Laureth lub Lauryl Sulphate, które (tak samo jak ich pochodne) są silnymi detergentami i mogą być niebezpieczniejsze dla wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Z kolei na odparzenia, które bardzo idą w parze z pieluszkami można stosować maści z lanoliną. Powinny wystarczyć, a po sławny Sudocrem lepiej sięgać w sytuacjach podbramkowych, bo jest on bardzo silnym środkiem. W celu ochrony środowiska, zmniejszeniu ilości odpadów oraz zapewnieniu dziecku naturalnych pieluszek, wielu rodziców decyduje się na pieluszki wielorazowe. Oczywiście może to być mniej praktyczne i bardziej pracochłonne rozwiązanie niż pampersy, ale w niektórych rodzinach się sprawdza. Należy pamiętać, że pieluchy powinny być prane i dezynfekowane w wysokich temperaturach, by zapobiegać rozwojowi bakterii. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych, naturalnych rozwiązań, podobnych do tych sprzed wielu lat, ale zaadaptowanych na nasze czasy.

Troska o dziecko to naturalny odruch rodzica. Podobnie jak nasi przodkowie chcemy chronić życie i zdrowie naszych dzieci, ale jednocześnie zapewniać im rozwój i komfortowe życie. Dbamy o dzieci od pierwszych dni, gwarantując odpowiednią opiekę i pielęgnację. Bez względu na to na jaki sposób się zdecydujemy, dobro naszych dzieci jest najważniejszym celem, który nam przyświeca. Warto dbać o dzieci i ich właściwy rozwój, to zaowocuje, a dzieci będą nam wdzięczne.

/home/pawel/seo/wordpress/wp-content/themes/ashe/single.php