jakie kosmetyki dla niemowlaka ?
Dziecko

Najlepsza opieka dla maluszka

Dzieci to największy skarb ludzkości. Jakkolwiek sentymentalne wydają się te słowa, jest to wciąż prawda. Każde dziecko będzie miało wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość naszego świata. Dlatego oczywiste jest, że dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, powinny być otoczone jak najtroskliwszą opieką.

płyn do kąpieli dla niemowląt
płyn do kąpieli dla niemowląt

Każdy prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że niemowlęta wymagają bardzo dużo wysiłku i uwagi. Ich organizmy są na bardzo wczesnych stadiach rozwoju, przez co też wiele rzeczy, które dla dorosłych czy nawet parolatków, są całkowicie niegroźne, mogą być niebezpieczne dla niemowlęcia. Ważne jest więc, aby być czujnym i zwracać uwagę na to, z czym dziecko styka się na co dzień.

krem dla niemowląt
krem dla niemowląt

Do takich czynników można przede wszystkim zaliczyć wszelkiego rodzaju chemikalia czy też kosmetyki, używane do pielęgnacji, takie jak na przykład krem dla niemowląt czy płyn do kąpieli dla niemowląt.
Słońce jest potężnym producentem promieniowania, które bardzo często jest szkodliwe nawet dla wytrwałych i silnych dorosłych. Oczywiste jest, że małe dzieci będą jeszcze bardziej narażone na jego działanie. Skóra niemowlęcia jest niesamowicie wrażliwa i dlatego też ważne jest aby unikało się kontaktu ze substancjami czy jakiegoś rodzaju czynnikami podrażniającymi lub wywołującymi różnego rodzaju odczyny i alergie skórne. Do takich czynników można zaliczyć właśnie promieniowanie słoneczne. Na szczęście rozwiązanie jest w miarę proste i powszechnie stosowane – można zastosować specjalnie zaprojektowany krem z filtrem dla niemowląt

krem z filtrem dla niemowląt
krem z filtrem dla niemowląt

. Zawiera on formułę, która jest dodatkowo dostosowana do stopnia wrażliwości, jaki przejawia skóra małego dziecka. Istotne jest więc określenie dokładnie jego wieku, bowiem różne kremy stosować można na niemowlętach, a inne na dzieciach, które już ukończyły pierwszy czy drugi roczek swojego życia. Krem, aby prawidłowo działać, musi chronić zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA oraz zawierać w sobie różnego rodzaju filtry fizyczne (czyli mineralne). Unika się tych, które zawierają filtry chemiczne. Im mniejsze dziecko, tym wyższy filtr zaleca się stosować. Większość kremów i preparatów tego typu jest hipoalergiczne, czyli dodatkowo pozbawione substancji uczulających czy też parabenów. Dobrym pomysłem wydaje się jednak wykazać dodatkową ostrożnością i może pokusić się o swoje własne testy. Można to łatwo wykonać – wystarczy zastosować krem tylko na małym fragmencie ciała dziecka i sprawdzić, czy nie wystąpi żadnego rodzaju reakcji. Dopiero po takim zabiegu zaleca się stosowanie danego preparatu na całym ciele dziecka.
Warto też zainteresować się innymi aspektami danego kremu z filtrem. Na przykład, dla alergików istotne może być też, czy krem ma jakiś konkretny zapach, który może podrażniać zmysł powonienia. Wiele rodziców sięga więc po krem z filtrem dla niemowląt, który jest pozbawiony jakiegokolwiek zapachu. Poza potencjalnie szkodliwymi substancjami, dobrze jest zobaczyć czy taki krem z filtrem posiada dodatki, które mogą działać na korzyść malucha. Takimi często stosowanymi dodatkami są różnego rodzaju witaminy, a przede wszystkim witamina B5 oraz witamina E. Jako, że krem sam w sobie jest produktem tłustym, ułatwia to rozpuszczanie tych witamin w preparacie i umożliwia ich przejścia przez skórę do organizmu dziecka.
Innym popularnie stosowanym produktem jest płyn do kąpieli dla niemowląt. Nad wyborem takiego płynu również warto się przez chwilę zastanowić. Po pierwsze, jest to podobny przypadek jak krem dla niemowląt, przynajmniej z perspektywy potencjalnych reakcji alergicznych. Z tego względu warto zerknąć na skład danego płynu, oraz to jaki ma zapach. Lepiej wybierać te bezwonne, albo o zapachu delikatnym i niezbyt zwracającym uwagę.
Płyn do kąpieli dla niemowląt musi również zawierać różnego rodzaju substancje pielęgnujące niesamowicie delikatną skórę niemowlęcia. Aby uniknąć wspomnianych wyżej reakcji alergicznych, stosuje się więc substancje pochodzenia naturalnego. Zaliczyć tu można przede wszystkim różnego rodzaju zioła, takie jak rozmaryn czy też rumianek. Płyn taki musi mieć odpowiednie pH, które nie zaburza naturalnego pH, jakie ma skóra dziecka. Na rynku istnieje też wiele preparatów przeznaczonych specjalnie dla dzieci i niemowląt cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia skórne. Dostosowane są one pod to jak konkretna choroba wpływa na skórę dziecka i na przykład, dla dzieci cierpiących na atopowe zapalenie skóry, preparaty zawierają substancje dodatkowo natłuszczające, aby zrównoważyć suchość skóry.
Obecny rynek produktów dla pielęgnacji dzieci i niemowląt jest niesamowicie bogaty w oferty. Dlatego też można przebierać i wybierać do woli. Kwestią do omówienia pozostaje tylko cena produktów, jakie sobie upatrzymy. W zależności od jakości i marki, ceny te mogą być bardzo różne. Wszystko więc zależy od środków finansowych jakie rodzice są w stanie przeznaczyć na ten cel. Pewne jest jednak jedno – dla chcącego nic trudnego, a przy tym jak duży jest wybór, każdy znajdzie faworyta dla siebie i swojego maluszka.