jakie kosmetyki dla niemowlaka ?
Dziecko

Z jakich kosmetyków dla niemowląt warto korzystać?

Kosmetyki to jeden z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki – przygotowując się na przyjęcie dziecka, nie można o nich zapomnieć. Zestaw starannie dobranych kosmetyków ułatwi opiekę nad noworodkiem i zapewni mu zdrowie. Ponieważ nowo narodzone dziecko ma bardzo delikatną i podatną na podrażnienia skórę, ważne jest, żeby ta była właściwie pielęgnowana. Liczy się nie tylko systematyczność, ale także rodzaj i jakość kosmetyków, po które sięgną rodzice. Jak skompletować zestaw kosmetyków dla noworodka? Jakich produktów nie powinno w nim zabraknąć?

Jak właściwie pielęgnować skórę noworodka?

Człowiek rodzi się z bardzo wrażliwą i delikatną skórą. W pierwszym etapie jego rozwoju naskórek może zostać łatwo naruszony. Zdarza się, że na ciele dziecka pojawiają się podrażnienia, otarcia i oparzenia. Skóra może też reagować alergicznie na wiele składników powszechnie stosowanych do produkcji kosmetyków. Żeby uniknąć przykrych dolegliwości, należy stosować właściwą pielęgnację. Co oznacza ona w praktyce? Przede wszystkim systematyczność oraz sięgnie po właściwe, dopasowane do potrzeb noworodka kosmetyki.
Niemowlę nie potrzebuje zbyt wielu produktów. Zestaw kosmetyków dla noworodka powinien być nie tyle duży, co starannie skompletowany. W opiece nad maluszkiem należy ograniczyć ilość produktów kosmetycznych do minimum, ale sięgać po te wysokiej jakości. Kosmetyki dla noworodka muszą mieć naturalny, delikatny skład oraz być idealnie dopasowane do potrzeb małego dziecka.

Jakie kosmetyki dla niemowlaka?

jakie kosmetyki dla niemowlaka ?
jakie kosmetyki dla niemowlaka ?

Co powinno się znaleźć w kosmetyczce niemowlaka? Rodzice mają różne preferencje, jednak można mówić o pewnym niezbędnym minimum, potrzebnym każdemu maluszkowi. W kosmetycznej wyprawce noworodka powinny znaleźć się:
– Delikatny środek myjący – W opiece nad noworodkiem ważną rolę odgrywają regularne kąpiele. Pozwalają utrzymać skórę maluszka w czystości, a tym samym zminimalizować ryzyko wielu dolegliwości. Niezbędny w kosmetycznej wyprawce noworodka jest środek do mycia. Może to być mydło, żel albo olejek. Ważne, żeby kosmetyk był bardzo delikatny. Należy wybierać produkty dedykowane skórze niemowlęcej i posiadające odpowiednie atesty. Jeśli dziecko nie miało okazji się wybrudzić, wystarczy kropelka olejku migdałowego czy oliwki dodana do wody, a kiedy maluch rzeczywiście potrzebuje kąpieli – żel lub mydełko o naturalnym, bezpiecznym składzie.
– Kosmetyk natłuszczający – Ponieważ skóra niemowlęcia jest bardzo cienka, a jej bariera ochronna jest niewielka, należy regularnie ją natłuszczać. Nawilżona, natłuszczona skóra jest zdrowsza i bardziej odporna na uszkodzenia. Ciało maluszka codziennie należy smarować przeznaczonym do tego celu kosmetykiem. Po kąpieli idealna będzie oliwka, w ciągu dnia, kiedy zależy nam na szybkim wchłonięciu kosmetyku – lekki i delikatny balsam dla niemowląt.

balsam dla niemowląt
balsam dla niemowląt

 

krem do twarzy dla niemowląt
krem do twarzy dla niemowląt

– Krem do twarzy – Buzia dziecka wymaga szczególnej ochrony, ponieważ jest stale wyeksponowana i szczególnie narażona na działanie czynników takich jak wiatr czy zimno. Żeby chronić skórę niemowlęcia, należy stosować specjalny krem do twarzy dla niemowląt. Ten wytworzy na powierzchni skóry barierę ochronną i zapewni maleństwu komfort i zdrowie.
– Chusteczki i krem do pupy – Drugą szczególnie wrażliwą partią ciała u niemowlęcia są pośladki. Choć dzisiejsze pampersy są bardzo chłonne i przyjemne w dotyku, pupa nadal narażona jest na oparzenia i otarcia. Żeby ich uniknąć, przy każdym zmienianiu pieluszki pupę należy przemyć, a następnie nawilżyć dedykowanym pupie kremem.
– Środki higieniczne – W kosmetyczce noworodka nie może zabraknąć także środków higienicznych. Niezbędne są nawilżane chusteczki, płatki higieniczne i jałowe gaziki – te wszystkie gadżety ułatwią sprawowanie opieki nad maluszkiem, zwłaszcza kiedy rodzice znajdą się poza domem i nie będą mieli możliwości przemycia skóry ich pociechy inaczej niż z użyciem chusteczki czy gazika.

Jakie kryteria powinny spełniać kosmetyki dla niemowląt?

Kompletując kosmetyczną wyprawkę dziecka, należy zwracać szczególną uwagę na jakość kupowanych kosmetyków. Te muszą spełnić kilka kryteriów, żeby były bezpieczne dla skóry noworodka i zapewniały jej właściwe oczyszczenie i ochronę. Kryteria, które muszą spełnić produkty kosmetyczne dla noworodka, to przede wszystkim:
– Naturalny skład – Wybierając kosmetyk dla noworodka, zawsze należy się upewnić, że ten nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Im krótszy i bardziej naturalny skład, tym większe zaufanie może budzić dany produkt. Lepiej unikać kosmetyków perfumowanych i barwionych, bo te często uczulają.
– Dopasowanie do wieku dziecka – Producenci zazwyczaj umieszczają na opakowaniu informację o wieku dziecka, dla którego przeznaczony jest dany produkt. Jeśli producent twierdzi, że kosmetyk przewidziany jest dla roczniaka, lepiej nie stosować go w przypadku młodszych dzieci, bo może podrażnić lub uczulić.
– Atesty – Pomocną wskazówką dla świeżo upieczonych rodziców będą atesty. Jeśli produkt oznakowany jest jako ekologiczny oraz posiada atesty Instytutu Matki i Dziecka, można być spokojnym o jego jakość.

/home/pawel/seo/wordpress/wp-content/themes/ashe/single.php